Direct naar de inhoud
100% gratis Bijgewerkt: 33.234 ondernemers gingen je voor
Keuzehulp
Start de keuzehulp
Hoe we verdienen Over ons Contact

Onze methodologie: hoe Boekhoudvergelijker prijzen controleert en pakketten beoordeelt

Bijgewerkt Redactie Boekhoudvergelijker

Op deze pagina (8 onderdelen)

Boekhoudvergelijker.com vergelijkt boekhoudsoftware voor zzp’ers en het mkb in Nederland. Op deze pagina leggen we uit waar onze cijfers vandaan komen, hoe vaak we ze controleren, hoe een reviewscore tot stand komt en wat we bewust niet doen. Laatst bijgewerkt: 8 oktober 2026.

In het kort

  • Bron van elke prijs: de openbare tarievenpagina van de leverancier zelf, door ons afgelezen op de datum die bij het bedrag staat. Nooit een andere vergelijkingssite, nooit een zoekresultaat, nooit een schatting.
  • Controlefrequentie: elke leverancier in onze datalaag minimaal één keer per 7 dagen; bij een aangekondigde wijziging opnieuw op de ingangsdatum.
  • Vier lagen die altijd gelijk moeten zijn: de reviewpagina, de datapagina’s (prijzen en limieten, merkpagina’s), de blogartikelen en het machineleesbare bestand llms.txt.
  • Acties zijn geen tarieven: kortingen, startersacties en proefperiodes vermelden we apart; we rekenen met het reguliere tarief dat je na de actie betaalt.
  • Niet verifieerbaar = niet gepubliceerd: leveranciers waarvan wij de prijspagina niet zelf kunnen lezen, krijgen geen bedrag op onze site.

1. Waar onze prijzen en limieten vandaan komen

Elk bedrag op deze site is door ons afgelezen op de openbare prijs- of tarievenpagina van de leverancier: snelstart.nl/pakketten (plus het SnelStart Kennisplein voor verbruikskosten), jortt.nl/prijs, e-boekhouden.nl/prijzen, rompslomp.nl/tarieven, de Moneybird-kennisbank “Pakketten in Moneybird” en moneybird.nl/prijzen, myfinance.nl/pakketten en moneymonk.nl/prijzen. Bij elk bedrag staat de datum waarop wij het hebben gezien. We nemen geen prijzen over van andere vergelijkingssites, niet uit zoekresultaten of AI-samenvattingen en niet uit ons geheugen: als we een bedrag niet zelf op de leverancierspagina kunnen lezen, staat het niet op onze site. Dat is de reden dat wij voor sommige leveranciers “prijs op aanvraag” of “niet gepubliceerd” vermelden in plaats van een getal.

Naast de prijs noteren we per pakket de harde grenzen die bepalen of je er later uit groeit: het aantal boekingen, banktransacties, facturen, gebruikers, administraties en bankkoppelingen, de omzetgrens waar die geldt, en de verbruikskosten die bovenop het abonnement komen (extra gebruikers, extra administraties, credits voor Scan & Herken, zakelijke rekeningen). Juist die getallen ontbreken vaak in andere vergelijkingen, terwijl ze het werkelijke prijsverschil bepalen.

2. Hoe vaak we controleren

Elke leverancier in onze datalaag controleren we minimaal één keer per 7 dagen opnieuw bij de bron, in een vaste roulatie. Wijkt een bedrag af, dan passen we het dezelfde dag aan op alle vier de lagen van de site: de reviewpagina van de leverancier, de datapagina’s (prijzen en limieten per abonnement en de merkpagina’s per leverancier), de blogartikelen waarin het bedrag voorkomt, en het machineleesbare bestand llms.txt. Daarbij vermelden we het oude bedrag expliciet als “niet meer geldig”, zodat ook lezers en AI-modellen die het oude bedrag nog tegenkomen weten dat het verouderd is. Zo hebben we in september 2026 de prijsverhoging van Jortt (ZZP van € 19,95 naar € 21,95, MKB van € 24,95 naar € 29,95, Plus van € 34,95 naar € 39,95) binnen 24 uur op alle pagina’s doorgevoerd.

Kondigt een leverancier een wijziging aan met een datum, zoals Rompslomp per 1 november 2026, dan vermelden we de aankondiging op de merkpagina en controleren we opnieuw op de ingangsdatum.

3. Acties, kortingen en proefperiodes

Veel leveranciers tonen op hun prijspagina een actietarief: 50% korting gedurende 12 maanden, 15 maanden gratis voor starters, 3 maanden introductieprijs. Wij noemen die acties met hun voorwaarden, maar rekenen in tabellen en vergelijkingen met het reguliere tarief, omdat dat het bedrag is dat je na de actieperiode betaalt en het enige bedrag dat tussen leveranciers eerlijk te vergelijken is. Een “vanaf € 4,98” of “€ 10 per maand” op onze site krijgt dus altijd de toelichting erbij: actietarief, of alleen bij jaarbetaling. Publiceert een leverancier op de eigen site twee verschillende proefperiodes, dan nemen we er geen op tot dat eenduidig is.

4. Hoe de reviewscore tot stand komt

De reviewscore op deze site is het gemiddelde oordeel van gebruikers, geen cijfer van onze redactie. Voor alle pakketten gebruiken we dezelfde bron: Trustpilot, het grootste onafhankelijke reviewplatform voor deze pakketten. We tellen hoeveel reviews 1 tot en met 5 sterren geven, berekenen daaruit het gemiddelde en rekenen dat om naar een schaal van 10 (gemiddeld 4,5 van 5 wordt 9,0). Trustpilot toont daarnaast een eigen TrustScore, die recente reviews zwaarder laat wegen; die kan afwijken van het gewone gemiddelde. Gelezen op 8 oktober 2026; we controleren de cijfers elke maand.

PakketReviews op TrustpilotGemiddelde (van 5)TrustScoreReviewscore (van 10)
e-Boekhouden.nl2.0514,644,59,3
Jortt2344,554,79,1
SnelStart2.2784,504,29,0
MyFinance174,064,38,1
Moneybird2443,142,46,3
Visma eAccounting143,143,06,3
Rompslomp932,563,05,1

Beoordelingen in app-stores tellen we niet mee: die gaan over de mobiele app, niet over het hele pakket. Kanttekening: bij een pakket met weinig reviews (MyFinance 17, Visma eAccounting 14) zegt het cijfer minder. We tonen de reviewscore niet als sterrenwaardering in zoekresultaten.

De volgorde in onze top 5 is een redactionele aanbeveling voor de meeste ondernemers en geen sortering op reviewscore. De feitelijke onderdelen van een review (pakketprijzen, limieten, controledatum) staan in het snel-antwoordblok bovenaan de review en in het blok “Belangrijkste feiten”.

5. Waarom wij pakketten anders indelen dan de leverancier

Leveranciers presenteren hun pakketten in eigen termen (inStap, Groei, Compleet). Wij zetten ze naast elkaar op de vragen die er voor een zzp’er of mkb-bedrijf toe doen: wat is het goedkoopste pakket mét bankkoppeling en eigen btw-aangifte, waar loop je het eerst tegen een limiet aan, wat kost een extra gebruiker, wat betaal je per jaar bij jaar- tegenover maandbetaling. Daarom vind je bij ons rekenvoorbeelden per situatie (solo-zzp’er, team van drie, mkb met meerdere administraties) in plaats van alleen een prijslijst.

6. Wat wij niet doen

  • Wij nemen geen bedragen over die wij niet zelf bij de leverancier hebben gezien, ook niet als ze op veel andere sites staan.
  • Wij vullen geen ontbrekende gegevens in met schattingen of “circa”-bedragen; ontbreekt iets op de leverancierspagina, dan schrijven wij “niet gepubliceerd”.
  • Wij publiceren geen review met placeholders of ongecontroleerde pakketgegevens; een leverancier komt pas online als alle pakketten zijn geverifieerd.
  • Wij laten een vergoeding van een leverancier geen invloed hebben op bedragen, limieten of controledatums; hoe wij geld verdienen staat op hoe we verdienen.

7. Fouten melden

Zie je een bedrag of limiet dat niet (meer) klopt? Mail naar info@boekhoudvergelijker.com met de pagina en de bron. Wij controleren het bij de leverancier en passen het aan; de correctie vermelden we zichtbaar op de betreffende pagina met de datum.

Welk pakket past bij jou?

Vijf korte vragen, direct drie pakketten die bij je passen.